Cesta kolem světa na kole


Text a foto

Cykloturista Karol Voltemár, osmadvacetiletý rodák z Bratislavy, se momentálně připravuje na svoji vysněnou cestu kolem světa. Do sedla svého kola sice hodlá usednout až v květnu 2013, již teď ale má naplánovanou trasu, připravuje svoje kolo, zdokonaluje webové stránky a trénuje. Splnění Karlova snu napomůže i řada sponzorů, mezi nimi i německá značka 100% nepromokavého a prachuvzdorného cyklovybavení Ortlieb, jejíž brašny a batohy se účastnily již řady světových expedicí v těch nejnáročnějších podmínkách.

Karol během své životní expedice hodlá navštívit přes 80 zemí světa, přičemž ujede více než 80 000 km. Podle jeho plánu se tak během tří let podívá na všechny kontinenty kromě Antarktidy. Začne doma na Slovensku, odtud přes Evropu na Blízký východ, do Asie, Austrálie a křížem přes Jižní a Severní Ameriku a přes Afriku zpátky do Evropy.

Na svoji cestu se Karol vydá sám a tzv. na těžko, tedy se vším vybavením, které si poveze s sebou. Spávat bude hlavně ve stanu, anebo jen tak pod širákem. Karol přitom není v cyklocestování žádným nováčkem – na kole ujel již více než 150 000 km. V rámci tréninku se letos v létě chystá ještě do Slovinska.

Karlovu cestu můžete průběžně sledovat na jeho webu www.worldbiketravel.sk, kde Karel bude zveřejňovat nejen fotky a videa ze své cesty, ale v sekci Denník i svoje postřehy, pocity a zážitky. Držme mu tedy palce, ať se mu jeho sen vyplní.

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Do dálek


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator