Koronavirová pandemie: Boom bikepackingu


Text a foto
Možností, jak se sbalit na cesty je mnoho. Nová rychloupínací bikepackingová a vodotěsná brašna na řídítka ORTLIEB Handlebar-Pack QR vám pomůže najít tu nejlepší.

V roce 2016 se do Evropy dostal fenomén bikepackingu a s ním i nová forma cykloturistiky. Trend k nám přišel z USA, kde se mu dostalo nečekané popularity v souvislosti s rozšířením nového typu kola: gravel bike. Kola tohoto typu se vyznačují několika charakteristickými rysy, které udaly směr celé disciplíně a tím i propagaci nového trendu. Díky pandemii koronaviru nyní bikepacking zažívá opravdový boom.

„Pandemie změnila svět, kupříkladu cestování na dlouhé vzdálenosti je stále složité. Spousta lidí tak touhu poznávat svět zaměřila na své domoviny, mnohdy v sedle jízdního kola a velmi často právě v bikepacking stylu. Člověk má možnost na chvíli utéct ze všedního života, naplánovat si „únikové trasy“. Pokud si chceme dát pauzu od každodenních povinností, stačí posbírat to nejnutnější, sbalit kolo a vyrazit do přírody. I když třeba jen na chvilku,“ vysvětluje Martin Esslinger, jednatel společnosti ORTLIEB, výrobce cyklobrašen z německého Heilsbronnu. 

ORTLIEB | Handlebar-Pack QR - YouTube
ORTLIEB | Handlebar-Pack QR - YouTube

Poptávka po zboží je v současné době opravdu extrémní. I přes výrazně zvýšené kapacity výrobních závodů v Německu je na uspokojení poptávky nutno vynaložit enormní úsilí. „Stále více outdoorových nadšenců využívá tzv. minidovolených – krátkodobých cest ať už na kole, lodí nebo dokonce pěší túry,“ říká Esslinger. Firma ORTLIEB, specialista na cyklobrašny, tak v souladu s daným trendem na trh uvádí svůj nejnovější produkt z řady pro bikepacking: brašnu na řídítka Handlebar-Pack QR (Quick Release). Tato inovativní brašna, vyrobená v Německu, je vodotěsná a je dodávána s patentovaným systémem upevnění, vhodným jak pro každodenní použití, tak pro dobrodružné výpravy.

Díky novému upínacímu systému Bar-Lock je připevnění i sundání brašny Handlebar-Pack QR otázkou pár vteřin. Snadno si ji tedy vezmete s sebou, když někde zastavíte třeba na oběd a samozřejmě také urychlí vybalování v cílové destinaci. Lanko systému Bar-Lock drží při jízdě brašnu na řídítkách naprosto bez hnutí, a to i v drsnějším terénu. Brašna Handlebar-Pack QR má objem 11 l, váží pouhých 530 gramů a je plnitelná shora. A protože je pouze 32 cm široká, je vhodná i pro silniční řídítka. Vnější boční kapsy se hodí na drobné doplňky či jídlo, které je třeba mít při ruce i při jízdě. Brašnu lze využít také s přídavnou vnitřní kapsou Handlebar-Pack QR Inner Pocket, která lépe zorganizuje drobnosti a usnadní přístup k hotovosti, kartám či telefonu.

Brašnu Handlebar-Pack QR pořádně otestovali také na Bikepacking.com.

Stále nové patenty

V hlavách pracovníků společnosti Hartmuta Ortlieba, zakladatele a majitele firmy Ortlieb, se každý rok rodí přibližně 15 až 20 patentovaných nápadů. Krom brašny Handlebar-Pack QR a upevňovacího systému Bar-Lock, uvedla společnost ORTLIEB tento rok na trh také brašnu Fork-Pack s patentovaným adaptérovým systémem Quick-Lock S. Tyto dvě brašny jsou tak skvělým přírůstkem do rodiny bikepackingového vybavení, a to nejen proto, že jsou nepromokavé.

 

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Do dálek


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator