Příběh nákladního kola Tern


Text a foto
Společnost TERN, která vyrábí skládací kola, oslavila letos 10 let své existence. Přečtěte si příběh o tom, jak se dostala až ke kolům, která dokáží nahradit třeba i rodinné auto.

Rádi bychom vám vyprávěli příběh o 10 letech Ternu. Také příběh o tom, jaká byla cesta od nejjednoduších skládaček k vychytaným nákladním elektrokolům, na kterých můžete strávit rodinnou dovolenou nebo odvézt 180 kg nákladu. Vraťme se tedy na začátek...

První rok příběhu

 

Byl to rok 2011-2012. Společnost Tern tehdy přišla na trh s cílem posunout cyklistiku o něco dál, vyrábět efektivnější kola, nabízet více řešení pro skloubení běžného života a cyklistiky a otevřít možnosti pro mnohem rozmanitější komunitu cyklistů z celého světa.

Zvolili jméno TERN, které představuje obrat směrem k budoucnosti (angl. turn), a také odhodlání být hbití a vytrvalí - jako malý stěhovavý pták rybák (angl. tern), se kterým sdílí jméno. I když netušili, co budoucnost přinese, byli pevně přesvědčeni, že to zvládnou díky týmové práci a R.I.D.E. zásadám: Respect, Integrity, Development & Excellence (respekt, integrita, rozvoj a znamenitost).

Druhý rok příběhu

 

Píše se druhý rok firmy Tern, 2012-2013. V tomto roce se kola Tern zmenšila, ale stala se pohodlnějšími a prostornějšími.

Společnost byla pořád ještě v plenkách a stála před ní řada rozhodnutí. Neustále však platilo přesvědčení, že kolo je dopravním prostředkem pro všechny lidi – velké, malé, vysoké i mrňavé. Cílem tedy bylo vyrábět kola, která opravdu padnou všem. V Ternu vyvinuli a nechali si patentovat nastavitelný představec Andros, který umožňuje kola seřídit tak, aby vyhovala jezdcům jak hodně malým, tak velmi vysokým. Najednou se tak z kol Tern staly stroje mimořádně vhodné pro sdílení a v hlavách vývojářů se začala rodit myšlenka na skutečně r odinné kolo.

Mezitím kola zmenšili tak, aby lépe vyhovovala životnímu stylu jejich uživatelů. Inovace, jakými jsou např. představec Physis a skládací mechanismus N-Fold uživatelům umožňují provádět s malými koly opravdu velké kousky. Představce Physis a Andros mají i dnes velkou zásluhu na tom, co dělá kola Tern tak jedinečnými.

Třetí rok příběhu

 

Co přinesl rok 2013-2014? Řešení kam s tím! Tento rok se ve firmě nesl ve znamení vytváření doplňků pro přepravu věcí, aby si zákazníci mohli zajet zase o kousek dál.

Třeba takový nosič Kanga a držák Luggage Truss jezdcům umožnily přemístit batohy ze zad na kolo (a zbavit se tak zpocených zad), čímž také usnadnily pojížďky za vyřizováním po městě i dojíždění do práce. Tyto první doplňky tak daly základ celému "ekosystému příslušenství", který dnes uživatelům dovoluje přepravovat, na co jen pomyslí (včetně věcí, které jsme si ani nedovedli představit). Přední a zadní nosiče jsou nej!

Čtvrtý rok příběhu

 

Zavede nás do roku 2014-2015, kdy více než samotná kola bylo na pořadu dne budování vztahů. V tomto roce se ve společnosti Tern konečně mohli začít věnovat také projektům blízkým srdci zakladatelů. Zaměřili se na šíření informací o ekonomických, environmentálních a zdravotních přínosech multimodální dopravy a dopravy na lidský pohon.

Díky nezměrnému úsilí úspěšně navázali spolupráci hned s několika subjekty. Konkrétně v Německu spolupracovali s dopravními úřady po celé zemi, aby podpořili využívání skládacích kol ve veřejné dopravě. Takže stavěli nejen kola, ale také mosty, a to ty, které propojují aktivní a veřejnou dopravu, veřejné orgány a soukromé společnosti a podobně smýšlející lidi po celém světě.

Pátý rok příběhu

 

Odehrává se v roce 2015-2016. Pozornost v Ternu tehdy obrátili směrem k zákazníkovi mimo samotné kolo. Kola totiž znamenají mnohem více než jen dobrý požitek z jízdy. Jsou to také nástroje, které nám dovolují vést lepší a naplňující životy. Přáli si, aby majitelé kol Tern mohli využít co nejlepšího zázemí, a aby si mohli být jistí, že jejich kola – a celá společnost – s nimi budou opravdu dlouho.

V září 2015 otevřeli zákaznickou podporu Tern Care a záruku na rám, vidlici a představec prodloužili z 5 na 10 let. Posílili také svůj závazek spolupracovat s místními prodejnami kol, aby zajistili kvalitní servis po celou dobu životnosti jejich kol a dílů.

Následujících pět let příběhu najdete zde »

Sdílet:

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Skládací kola


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator