Carfree na největším cyklo veletrhu světa


Text a foto
James Huang z portálu Cyclingtips.com se minulý rok vypravil na veletrh Eurobike se skládacím kolem Tern BYB, aby zjistil, jaké to je projet se na kole místo dlouhého stání v autě v kolonách.

Eurobike je největším veletrhem kol na světě a letos byl z důvodu koronaviru přesunut ze začátku září až na konec listopadu. James Huang z portálu Cyclingtips.com se minulý rok na něj vypravil už po čtrnácté a poprvé využil skládací kolo během celé své cesty. Problém Eurobiku totiž je v tom, že v okolí není dostatek hotelů a další infrastruktury, takže je zpravidla nutné dojíždět auty z velké vzdálenosti a dojíždění často trvá hodinu, nebo i dvě. Proto opravdu dává smysl, vzít si na veletrh kolo a dojíždět pohodlně na kole. Cyklostezek je kolem spousta a počasí bývá v září nádherné.

Ovšem, jak to udělat, když musíte na veletrh letět a ještě k tomu absolvovat část trasy vlakem. Stačí si vzít skládačku. A James použil novinku od Ternu v podobě ultra-kompaktního BYBu. Tento model je nejen malý po složení, takže se vejde i do kufru, ale zároveň je vybaven moderními komponenty a skvěle se na něm jede. To je dáno především propracovanou konstrukcí rámu a všech skládacích mechanismů, takže kolo je dostatečně dlouhé i pro sportovní jízdu a zároveň je výborně tuhé. Už na první pohled vidíte, že jeho vzhled je jiný než u ostatních skládaček. A to jiný znamená zdvojený hydroformingový rám, což znamená právě výjimečnou tuhost.

Mrkněte se na video, na celou Jamesovu zkušenost (v angličtině).

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Skládací kola


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator