Jak vybrat skládací kolo


Text a foto
Ve společnosti Tern vyrábí kola a příslušenství pro všechny typy jezdců. Při procházení jejich nabídkou možná zjistíte, že vybrat si kolo, které vyhovuje vašim přáním i potřebám, není snadný úkol! Ať už jsou však vaše požadavky jakékoli, můžete si být jisti, že v Ternu se vždy snaží o správný poměr funkčnosti, pohodlí a komfortu. Pokud pokukujete po neelektrickém "akustickém" kole Tern, je tento článek určen právě vám.

OBSAH

 1. BYB: Nejkompaktnější skládací kolo
 2. Verge: Rychlé skládací kolo
 3. Link: Cenově nejdostupnější skládací kolo
 4. Eclipse: Skládací kolo s velkými koly
 5. Node: Kolo se správným poměrem pohodlí a komfortu
 6. Short Haul: Nejdostupnější nákladní kolo

Hlavní podobnosti a rozdíly

Pro začátek uvádíme několik klíčových bodů, které byste měli mít na paměti, až budete procházet tímto průvodcem.

Podobnosti

 • Kompaktní a pohodlné: Městskou mobilitu bereme docela vážně, takže dbáme na to, aby naše kola byla kompaktní. Mnohá z našich kol lze vozit veřejnou dopravou a v případě potřeby se vejdou do kufru auta.
 • Zkonstruovaná tak, aby vydržela: Vyrobena z vysoce kvalitních komponentů a testována podle nejpřísnějších bezpečnostních norem, kola Tern spolehlivě zvládnou každodenní zátěž.
 • Modularita pro maximální zábavu a funkčnost: Naše kola jsou navržena tak, aby fungovala s širokou škálou příslušenství. Kombinujte je a najděte si tu správnou sestavu, která vám bude vyhovovat.

Rozdíly

 • Všechna akustická (neelektrická) kola TERN jsou skládací, s výjimkou modelu Short Haul.
 • Různé velikosti kol: mají různé velikosti kol, od 20" po 26".
 • Různé platformy pro různé potřeby: široká nabídka modelových řad zvládá různé situace a je vhodná pro všechny druhy jízdních stylů.
 • Vybere si každý: Tern nabízí odolná kola v každé cenové kategorii.

Ultrakompaktní skládací kolo BYB P10

BYB: Nejkompaktnější skládací kolo

Rádi bychom srovnávání začali v malém - opravdu malém. BYB je ultrakompaktní skládací kolo, které se složí na velikost o 30 % menší než průměrné 20" skládací kolo.

BYB se pohodlně vejde do skříně i pod stůl v práci. Je to multimodální kolo pro dojíždění do práce pro ty, kteří potřebují kličkovat po rušných nádražích a vtěsnat se do vlaku. Pokud je kolo BYB vybaveno nosičem Metro Transit Rack, lze jej vozit na kolečkách jako kufr a snadno skladovat a přepravovat.

Pokud dáváte přednost přenosnosti a všestrannosti, pak je BYB ideální volbou. Modely BYB S11 a P8 jsou nejvhodnější pro dojíždění do práce, ale sportovnější model P10 je lépe přizpůsoben pro volný čas.

 

Rychlé skládací kolo Verge

Verge: Rychlé skládací kolo

Verge je šlapací rychlostní stroj. Je to skládací kolo, které bylo vyrobeno pro rychlou, svižnou a stabilní jízdu. Dostanete se do cíle rychle a stylově.

Je to velmi výkonné kolo s aerodynamickým designem a sportovnějším posezem. Vhodné pro ty, kteří potřebují rychlost. Verge vyniká hbitostí a zrychlením, nabízí pohodlí pro krátké dojíždění a potenciál pro překonávání větších vzdáleností.

Pokud patříte mezi opravdové městské cyklisty s rychlým životním tempem, myslíme si, že vám kolo Verge bude vyhovovat.

 

Cenově nejdostupnější skládací kolo Link

Link: Cenově nejdostupnější skládací kolo

Link je cenově nejdostupnější platforma v nabídce Ternu a poskytuje pohodlí, které od skládacího kola očekáváte. Dostanete se s ním všude - od vlaku či metra až ke stolu v kanceláři, ale také z jedné univerzitní budovy do druhé.

Díky šikovné technologii skládání od společnosti Tern se skládá rychle do malého rozměru a je také velmi dobře přizpůsobitelné. Vyberte si z libovolného kompatibilního nosiče na kolo Tern a přidejte si prostor pro pracovní tašku, nákupy nebo knihy na čtení v parku.

Link nabízí jednoduchost a praktičnost, kterou umožňuje charakteristické skládání Tern. Pokud hledáte nenáročné kolo, které odvede svou práci, pak je pro vás Link nejvhodnější.

 

Skládací kolo s velkými koly Eclipse

Eclipse: Skládací kolo s velkými koly

Eclipse se skládá stejně snadno jako všechna ostatní skládací kola Tern, ale vyznačuje se 26" koly a designem silničního kola.

Eclipse je špičkové sportovní kolo pro ty, kteří se ve volném čase rádi vydávají za dobrodružstvím do přírody. Má široký rozsah převodů a výkonné brzdy pro jízdu z kopce. Navzdory velikosti kol je stále dostatečně lehké, abyste ho mohli zvednout do kufru auta a vzít s sebou na výlet nebo služební cestu.

Pokud jste víkendový bojovník, který hledá skládací kolo s vlastnostmi výkonného silničního kola, pak je pro vás Eclipse to pravé.

 

Pohodlné skládací kolo Node

Node: Kolo se správným poměrem pohodlí a komfortu

Node je kolo pro každodenní rutinu, od nakupování a návštěvy posilovny až po pohodové projížďky parkem.

Díky 24" kolům nabízí Node pohodlí plnohodnotného kola a praktičnost skládacího kola Tern. Má zvednutá řídítka pro vzpřímený a pohodlný posez při jízdě a skvěle se hodí pro jízdu na krátké až střední vzdálenosti po městě. Kolo Node je také ideální pro společné vyjížďky s rodinou a přáteli.

Pokud si chcete pořídit kolo, které má tu správnou úroveň lehkosti a pohodlí, jež vám pomůže vyřídit každodenní pochůzky, pak by mohl být Node právě pro vás.

 

Nákladní kolo Short Haul pro pasažéry Nákladní kolo Short Haul pro náklad

Short Haul: Nejdostupnější nákladní kolo

V neposlední řadě je tu i akustické nákladní kolo Short Haul, které zvládne velký náklad a sedí na něj široká škála příslušenství Tern.

Kolo Short Haul je stejně funkční jako odolné. Jeho mimořádně robustní zadní nosič unese až 50 kg, takže je vhodný pro přepravu dítěte do školky nebo rozvoz zboží vašim zákazníkům. Pokud potřebujete další prostor, je možné nainstalovat přední nosič a umístit na něj dalších 20 kg věcí.

Short Haul je nepřehlédnutelný a vhodný pro každodenní práci. Pokud hledáte robustní kolo, které vám pomůže přežít den bez ohledu na druh nákladu - ať už jde o balíky nebo vaše dítě - je Short Haul vaší nejlepší volbou.

Souhrn

Výběr jízdního neelektrického kola Tern je vzrušující cesta, která vyžaduje promyšlené rozhodování. Pokud si chcete vše usnadnit, podívejte se na níže uvedenou tabulku.

Přehledná tabulka akustických kol Tern
  BYB Verge Link Eclipse Node Short Haul
Určení dojíždění, volný čas volný čas dojíždění volný čas dojíždění převoz nákladu a pasažérů
Druh kola ultrakompaktní skládací skládací skládací skládací skládací nákladní
Kola 20" 451 20" 26" 24" 20"
Výška jezdce 147 - 195 cm 142 - 190 cm 142 - 190 cm 148 - 195 cm 148 - 195 cm 147 - 190 cm
Hmotnost jezdce 105 kg 105 kg 105 kg 105 kg 105 kg 120 kg

 

Další informace

Doufáme, že vám tento průvodce přiblížil možnosti neelektrických kol TERN a pomůže vám při správném rozhodování.

Abyste však tato kola poznali ještě lépe, vřele doporučujeme navštívit nejbližšího prodejce kol Tern, vyrazit na zkušební jízdu a přesvědčit se na vlastní oči! Zkušební jízda vám poskytne nejpřesnější představu o tom, jak kolo funguje, a budete moci v obchodě vše konzultovat s vyškoleným prodavačem.

Můžete také navštívit stránku s přehledem akustických jízdních kol a kliknout na "Compare" (pod každou ikonou kola) a vytvořit si srovnávací seznam maximálně pěti jízdních kol. Pokud se zajímáte také o elektrokola, můžete se podívat na článek Jak vybrat kompaktní elektrokolo do města.

Šťastnou volbu!

Sdílet:

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Ve městě


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator