Elektrokolo s nejnižším nástupem: Tern NBD


Text a foto
Odborníci na městskou mobilitu, firma Tern, uvádí na český trh nové elektrokolo NBD (NBD = New Bike Day). Tento kompaktní městský model s celou řadou funkcí a ultra nízkým nástupem je navržen tak, aby potěšil srdce mnohem širšího okruhu uživatelů.

„Běžný cyklista zjistí, že kolo NBD se ovládá velmi snadno, bezvadně se na něm jezdí a skvěle zapadne do rušného městského prostředí,“ uvádí Josh Hon, kapitán týmu společnosti Tern. „Ovšem na modelu NBD nás opravdu nadchly speciální funkce pro uživatele, o nichž by se dalo říct, že tak úplně běžné nejsou. NBD je skvělé v tom, že na něj bez problémů naskočí a vyrazí na cestu jak cyklista menšího vzrůstu, který se často potýká s problémem najít kolo, které by mu sedělo, tak osoba v pokročilejším věku, která třeba na kole dlouho neseděla, či uživatel s problémy s rovnováhou nebo jiným fyzickým omezením, i ten, kdo se na průměrné elektrokolo kvůli jeho velikosti a hmotnosti bojí vůbec nasednout.“

Rám s nízkým a dlouhým nástupem

Nasedání i sesedání z kola by mělo být jednoduché a model NBD má ze všech prémiových elektrokol nejnižší a nejdelší nástup. Běžný uživatel větší pohodlí ocení, ale pro člověka, kterého trápí problémy s koleny či kyčlemi a fyzicky nezvládne přehodit nohu přes horní trubku běžného kola, to může znamenat konec s cyklistikou. V tomto případě by model NBD mohl představovat chybějící článek, který pak takovému uživateli vrátí nezávislost a umožní mu i nadále prožívat radost z jízdy na kole.  

Snadná jízda

Jízda na kole není hračka pro každého. Osoby menšího vzrůstu mohou mít někdy problém najít kolo, které by jim sedělo a na kterém by mohli při zastavení oběma nohama postavit na zem. Jiní mají zase potíže s rovnováhou nebo jsou limitovaní fyzicky, takže běžná elektrokola jsou pro ně často příliš těžká a není vzácné, že pak mají hrůzu z toho, jak takové kolo budou zvládat. 

Model NBD má extrémně nízko položené těžiště a delší rozvor, což ovládání kola velmi usnadňuje. Snížená středová osa a nízko uložený motor u modelu NBD poskytují mimořádně stabilní jízdní vlastnosti. SimpleStep geometrie rámu dává také uživatelům jistotu, protože jim dovoluje položit při zastavení obě chodidla na zem.

Přizpůsobí se 

U modelu NBD si každý uživatel může snadno a rychle nastavit výšku sedlovky, délku kokpitu a výšku řídítek podle sebe, aby se mu jelo co nejpohodlněji. Kolo je také vybaveno patentovaným představcem Andros od Ternu, který nabízí široké rozpětí nastavení délky samotného představce i výšky řídítek. I když se model NBD skvěle hodí pro osoby vysoké do 190 cm, jeho konstrukce je obzvláště vhodná už pro uživatele od 147 cm, kteří mají obvykle velký problém pro sebe najít opravdu dobře padnoucí kolo.

Dobrý parťák

Díky kompaktním 20" kolům je model NBD mnohem kratší než běžné kolo, takže se s ním bez problémů manipuluje v úzkých chodbách, u zaplněných stojanů nebo na rušných vlakových nádražích.

Další výhoda je, že se dá během několika sekund složit na plocho, takže na cesty mimo město se dá jednoduše převézt v kufru auta. Díky funkci vertikálního parkování, která umožňuje tento model postavit kolmo, jej lehce vezmete s sebou do výtahu a bezpečně uložíte doma v bytě. 

Další výhoda je, že se dá během několika sekund složit na plocho

Hodně uveze

Přestože je model NBD kompaktní, jeho nejvyšší povolená hmotnost je 140 kg. Uveze až 27 kg na zadním nosiči a až 20 kg na předním nosiči. Díky dostupnému příslušenství si jej může každý uživatel vybavit podle svého, například pro dojíždění do práce, odvoz dětí do školy nebo na bleskové nákupy.

Je také kompatibilní s mnoha modely dětských sedaček, přičemž nízká poloha zadního nosiče také znamená nízké těžiště, tedy i lepší a bezpečnější jízdu. Zvýšenou bezpečnost ocení zejména rodiny, které chtějí na kole jezdit i s dítkem.

Bezpečný a spolehlivý

A aby to nebylo málo, rám a vidlice modelu NBD byly zevrubně otestovány v EFBE, jedné z předních evropských zkušeben pro jízdní kola. Systém motoru a baterie Bosch je také jedním z mála systémů na současném trhu, který plně vyhovuje normě UL pro bezpečnost baterií a elektroniky.

„Naším cílem je přimět lidi, aby cesty autem nahradili cestami na kole,“ pokračuje Hon. „A toho dosáhneme tím, že zařídíme, aby bylo cestování na kole dostupnější, pohodlnější a bezpečnější pro všechny. Model NBD tyto podmínky splňuje a celý náš tým může být právem hrdý, že se mu podařilo vytvořit věc, která praktičnost a potěšení z jízdy na kole přináší širšímu okruhu uživatelů.“

Meet the NBD: A new low-step e-bike that's perfect for beginners - YouTube
Meet the NBD: A new low-step e-bike that's perfect for beginners - YouTube

Cena a dostupnost

Model NBD je dostupný ve dvou verzích, S5i a P8i, ceny začínají na 99 990 Kč. V obchodech budou kola dostupná v prvním čtvrtletí roku 2023.

Další informace

Pro více informací navštivte stránky www.ternbicycles.com

 

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Ve městě


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator