Bezpečný převoz pasažérů na kole


Text a foto
Doba, kdy jsme vozili kamaráda „na štangli“ nebo na řídítkách mezi berany, je zřejmě nenávratně pryč. Na jedné straně nostalgie, na straně druhé možná někomu vstávají při té vzpomínce vlasy hrůzou na hlavě. Z hlediska bezpečnosti to nebyla úplně nevinná zábava a mohlo se stát ledacos.

Myšlenka společné jízdy na jednom kole je zřejmě tak stará jako kolo samotné. Aktuální energetická krize a rozvoj městské cyklistiky navíc dává tušit, že kola dostanou více prostoru a mohou v mnohých případech nahradit auto. Udržitelná mobilita je in!

V TERNu se touto myšlenkou už nějaký čas zabývají a postupně vyvinuli celý systém bezpečného převozu pasažérů na kole. Na jejich elektrokolech můžete nyní bezpečně převážet děti i dospělé. Ideálními pomocníky, kteří mohou v tomto případě nahradit auto, jsou kompaktní elektrokola TERN

Nákladní kolo Tern GSD odveze jednoho dospělého.

Nejsilnější TERN GSD   je plnotučným náklaďákem s celkovou maximální hmotností 200 kg a snadno na něm převezete jedno až dvě děti nebo jednoho dospěláka. Kromě toho zvládne téměř jakýkoliv náklad do určené hmotnosti. Kromě zadní nákladní části k tomuto účelu slouží i přední robustní nosič s nosností až 20 kg. Před nepřízní počasí můžete děti na kole ochránit sadou doplňků Clubhouse Fort. Kolo přitom díky 20“ širokým kolům nepřesahuje délku běžného kola a je s nákladem velmi stabilní.

Odlehčenou variantou je kompaktní semi-skládací elektrokolo TERN HSD s celkovou maximální hmotností 180 kg. To ale neznamená, že neodvede pořádný kus práce. Převezete na něm sice jen jedno dítě nebo dospěláka do hmotnosti 60 kg, ale jinak se svými parametry vyrovná většímu bráchovi. Díky nižší hmotnosti je manipulace s ním snazší a po zasunutí teleskopické sedlovky a sklopení řídítek jej naložíte i do osobního auta. Díky zastřešení Clubhouse Fort Mini můžete i na HSD chránit dítě před deštěm.

Obě výše uvedená kola jsou – díky svým patentovaným technologiím – univerzální a za pár sekund je přizpůsobíte jezdci s výškou od 147 do 195 cm. Mohou sloužit všem členům rodiny a významně se zapojit do rodinné logistiky bez nutnosti použití auta.

Tern systém pro převoz pasažérů

Tern systém pro převoz pasažérů je sestava doplňků určených pro přepravu spolujezdců na nákladních kolech Tern. Pro zaručení bezpečné jízdy je třeba instalovat čtyři základní prvky:

Kromě těchto doplňků je nutné dbát na dodržení nejvyšší povolené hmotnosti vozidla, do které se započítává hmotnost kola i s baterií a výbavou, jezdec, pasažéři a veškerý další náklad.

Většina cyklistů je schopna bez potíží uvézt 80 % své váhy. Vyzkoušejte si před delší jízdou v provozu, zda jste schopni takovou tíhu bezpečně zvládnout. Nenechávejte děti na kole bez dozoru, ani když jej postavíte na robustní stojánek. Ten je sice bez problémů udrží, ale jistota je jistota. A nezapomeňte, že helmy jsou „cool“!

Výše uvedené podmínky možná znějí poněkud složitě, ale nemusíte se obávat jejich splnění. Na ty technické za vás mysleli už v TERNu a kromě nich se stačí chovat zodpovědně jako při běžné sólo vyjížďce. Společnou jízdu na kole s dětmi si nyní můžete užít bez obav a s úsměvem na rtech.

 

Sdílet:

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY S dětmi


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator