Tern představuje OROX a přenáší užitečnost nákladních kol do terénu


Text a foto
Již několik let nás značka Tern udivuje inovacemi ve světě elektrokol. Po úspěšném modelu GSD přichází s něčím naprosto revolučním – a to je Orox, terénní nákladní elektrokolo, které mění pravidla hry. Vytváří novou kategorii vozidel spojující maximální dobrodružství, užitečnost a odolnost.

Společnost Tern, která se specializuje na moderní mobilitu, představila Orox. Nákladní kolo, které zvládne jakýkoli terén i počasí a zároveň je připraveno pro přepravu spolujezdce, čtyřnohého přítele a obrovského nákladu. Díky možnosti napájení dvěma bateriemi a motoru Bosch má Orox dojezd více než 300 km (v případě dvou 800Wh baterií), což otevírá dveře k velkolepým výletům i do vzdálených míst.

„Před šesti lety jsme představili model Tern GSD s přesvědčením, že kompaktní a snadno ovladatelné kolo schopné převážet cestující i náklad by mohlo lidi vytáhnout ven a podpořit cyklistickou dopravu,“ prohlásil Josh Hon, kapitán týmu Tern. „A měli jsme pravdu. S úžasem sledujeme, co všechno naši zákazníci s modelem GSD zvládají v ulicích měst. Současně jsme si ale uvědomili, že existuje spousta míst, kam by lidé mohli a chtěli jezdit, ale často jsou hůře dostupná a vedou k nim nezpevněné cesty nebo přírodní traily. Lidé ale chtějí na výlety, potřebují s sebou vozit vybavení, a proto jsme pro ně vytvořili nový Tern Orox.“

Vyrazte kamkoliv a kdykoliv

Tradiční nákladní kola a elektrokola čelí omezením na nezpevněných cestách – úzké pneumatiky s hladkým vzorkem, malá kola a vratké řízení. Naopak klasická terénní kola a elektrokola mají problémy s přepravou velkého nákladu. Tern Orox přináší užitečné vlastnosti elektrického nákladního kola na skvělém rámu, které si ale poradí i s náročnějším terénem. Díky širokým pneumatikám a výkonnému motoru Bosch CX nabízí Orox vynikající kombinaci stability, síly ve stoupáních a pohodlí na jakémkoli povrchu. Ať už jde o neudržované městské ulice nebo zapadlé horské silničky, polňačky, lesní cesty a traily, Orox se nebojí ničeho. Kombinuje v sobě robustnost horského kola, všestrannost trekingového kola a užitečnost nákladního kola. Jeho majitel si může svobodně vybrat, jaký typ vyjížďky zvolí – dobrodružnou jízdu nebo klidný rodinný výlet. Orox je připraven na jakékoli podmínky a roční období.

Rám a vidlice Oroxu jsou konstruovány tak, aby jezdci mohli zaměňovat kola a pláště o rozměrech 26 x 5", 27,5 x 4" nebo 29 x 3". Odolné blatníky chrání kolo i jezdce před blátem a rámový obal izoluje baterii pro optimální provoz v nižších teplotách. Bez problémů jezdíte na sněhu, v blátě i písku. Orox je vždy připraven k jízdě!

Odveze cokoliv

Orox je silný stroj s maximální celkovou hmotností 210 kg na silnici a bezkonkurenčními 180 kg v terénu. Ve městě můžete plynule přejít od ranní jízdy do práce k zábavné noční jízdě po oblíbené stezce podél řeky. Milovníci dobrodružství si mohou vylepšit výlet do terénu vším, co ke svému podhodlí potřebují. Klidně přibalte oblíbenou litinovou pánev nebo dokonce chladicí box plný ledově vychlazených nápojů. Kompletní nabídka příslušenství Tern umožňuje jezdcům vybavit Oroxe tak, aby vyhovoval všem individuálním potřebám.

Sedne každému

Tým Tern věnoval zvláštní péči tomu, aby Orox vyhovoval širokému okruhu jezdců. Speciální geometrie rámu a volba komponentů umožňuje sedlat velikost L jezdcům až do výšky 195 cm a hmotnosti 130 kg. Rám velikosti M je vhodný pro jezdce od 155 cm, a to díky konstrukci rámu s nižším nástupem.

Dvě velikosti rámu pro jezdce s výškou 155 - 195 cm (M = 155-185 cm; L = 165-195 cm)

Stvořen i pro práci

Tern Orox může být také ideálním dopravním prostředkem pro organizace a podniky, které potřebují přepravovat lidi a vybavení na těžko přístupná místa. Ať už se jedná o motorové pily a lopaty na stavbu trailů, řemeslnické a tesařské potřeby pro správce lesů na odlehlejších místech a podobně. Tern Orox je již nyní v hledáčku potenciálních nových zákazníků například z řad pracovníků údržby a městských služeb, správy hřišť a zábavních parků, zdravotníky a záchranáře na veřejných akcích a v rozlehlých sportovních nebo zábavních areálech anebo na koncertech. Orox je zkonstruován tak, aby v pořádku a rychle dovezl jezdce i vybavení na místo a zvládl svou práci. Výrobce Tern je proto připraven nabídnout spolupráci a možnost individuální konfigurace a nastavení modelu Orox a jeho vyzkoušení v praxi všem zájemcům z řad firem, organizací i záchranných složek.

Více informací o možnostech využití Ternu Orox pro pracovní účely najdete na webu www.bikesforbusiness.com.

Bezpečnost především

U elektrického nákladního kola určeného pro náročné podmínky nelze přehlížet důležitost bezpečnosti. Všechny nosné komponenty musí splňovat požadavky bezpečnostních norem pro terénní elektrokola s vysokou hmotností jezdce a nákladu. Přední pevná vidlice je pečlivě vyztužena, zesílena a dimenzována pro vysoké zatížení. Tern také podstoupil řadu testů, které simulovaly zatížení nákladem v terénu. Společnost EFBE Prüftechnik v Německu provedla konstrukční testy modelu Tern Orox pomocí svých technologií a měření podle přísného standardu Tri-Test. Při snaze o precizní zpracování a použití nejkvalitnějších komponentů byl zvolen elektrický systém Bosch, který splňuje všechny normy, funguje skvěle a je spolehlivý.

Meet the Orox: A heavy-duty, all-terrain electric bike for off-road adventures and massive hauls - YouTube
Meet the Orox: A heavy-duty, all-terrain electric bike for off-road adventures and massive hauls - YouTube

Specifikace

 • Model R14: 14rychlostní převodovka Rohloff Speedhub a řemenový pohon Gates
 • Model S12: Shimano Deore XT 1 x 12 rychlostí
 • motor Bosch Performance Line CX
 • Bosch DualBattery - možnost dvou rychle vyměnitelných baterií (o kapacitě až 800 Wh)
 • Bosch Connect Module pro pokročilé funkce, jako je eBike Alarm a eBike
 • pevná ocelová vidlice se 14 úchyty pro dodatečné přizpůsobení nákladu
 • zapletená cargo kola Atlas X s mohutnými ráfky s dvojitou stěnou, náboji Boost a silnými paprsky, rozměr 27,5″ x 4″ / 29″ x 2,6″
 • terénní pneumatiky Schwalbe Johnny Watts nebo 27,5″ x 4″ pneumatiky Vee Snowball kompatibilní s hroty
 • stojan Atlas Kickstand XL, který zajistí stabilitu při manipulaci s nákladem a nasedání malých cestujících
 • výkonné a citlivé 4pístkové hydraulické kotoučové brzdy Magura s průměrem kotoučů 203 mm
 • maximální celková hmotnost 210 kg na silnici a 180 kg v terénu
 • barevný displej Kiox 300 odolný proti stříkající vodě a prachu s LED dálkovým ovládáním pro intuitivní ovládání
 • dvě velikosti rámu pro jezdce s výškou 155 - 195 cm (M = 155-185 cm; L = 165-195 cm) a hmotností až 130 kg

Sdílet:

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY S dětmi


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator