Na návštěvě v Burley


Text a foto
Minulý rok v říjnu jsem měl jedinečnou možnost navštívit sídlo společnosti Burley v americkém státě Oregon ve městě Eugene. Pojďme se společně obrazově podívat, jak to v Burley vypadá.

Minulý rok v říjnu jsem měl jedinečnou možnost navštívit sídlo společnosti Burley v americkém státě Oregon ve městě Eugene. V tomto městě mimochodem najdete například i světově známého výrobce skládacích kol určených pro cestování Bike Friday. Ale zpátky k Burley. V krásném a opravdu velkém sídle, které je vystavěno na okraji města v průmyslové zóně plné stromů a malých parčíků, jsem byl už v roce 2013, ale to tu ještě nestál obrovský sklad, který přistavěli až o rok později. Tentokráte jsme v Burley byli především utužit vztahy a domluvit rozšíření spolupráce pro sezónu 2020 a ty následující. Text a foto: Honza Galla

Pojďme se společně obrazově podívat, jak to v Burley vypadá.

Hlavní budova společnosti je dvoupatrová a vystavěna v typickém americkém stylu, ovšem bez zbytečných "podnikatelsko-barokních" prvků, které tam jsou také poměrně běžné.

 

Jako marketéra mě zajímalo, kde vznikají všechna videa a jestli si v Burley sami fotí studiové fotografie všech svých produktů. A ano. Vše probíhá tzv. in-house. A prostoru k tomu mají poměrně hodně.

 

Momentálně se pracovalo na nové verzi nákladního vozíku za kolo Burley Travoy, který pro letošní rok dostal stabilnější stojan, textilní "blatníky", celkově vylepšenou konstrukci hlavního rámu a také teleskopické madlo, takže vozík snadno přizpůsobíte velikosti vašeho kola.

 

Markeťáci v Burley mají uschovány i některé starší modely. Zde je krátký výlet do historie v podobě vozíku Bee a Cub ještě s 16" koly.

    A zde už výlet do historie mnohem starší. Ty dva žluté vozíky spadají svým datem výroby někam do osmdesátých let minulého století.  

Vozíků je ve skladu obrovské množství. Eugene je totiž na "správné" straně USA. Tedy té, která je natočena směrem na Asii, kde se vozíky a sposta dalších věcí vyrábějí. Mohou tedy mít svůj sklad pro americký trh přímo u svého sídla. Spousta jiných cyklistických firem, která má sídlo na východním pobřeží, má pak sklady právě na západním pobřeží, kam připlovají kontejnery a odkud se pak celá Amerika zaváží. Nedochází tak ke zdvojené, extrémně drahé a časově náročné přepravě přes celý kontinent.

 

V zasedačce najdete podél stěn všechny současné a také některé starší modely nákladních i dětských vozíků Burley. Burley však nabízí také dětská půlkola a odrážedla. Ty ale do ČR nedovážíme.

 

Nejlépe se bezpečnost a funkce vozíků ukazuje na jejich samotném rámu bez potahu. Proto bylo v zasedací místnosti také několik "naháčů".

 

Vozíky jsou v budově společnosti opravdu všude. I jen tak volně stojící na chodbě. V tomto případě jednokolový nákladní vozík za kolo Burley Coho XC.

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY S dětmi


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator