VIDEO: Veletrh speciálních kol SPEZI 2024 byl zkrátka plný


Text a foto
Není místa na světě, kde byste v jeden moment potkali tolik zajímavých a neobvyklých kol jako na SPEZI. Oči přecházejí ze všech těch velomobilů, cargo biků, lehokol, tříkolek, skládaček, vozíků a všemožných úžasných vychytávek a doplňků.

Bylo tam plno. Bylo tam plno návštěvníků. Bylo tam plno vystavovatelů. Bylo tam plno zajímavých speciálních kol, lehokol, tříkolek, velomobilů, nákladních kol i všelijakých možných dalších šlapacích pohybovadel. Bylo zkrátka nabité skvělou cyklistickou atmosférou. Sami pořadatelé jej v tiskové zprávě nazvali „Novým SPEZI“, tedy SPEZI (zkratka z německého Spezialradmesse), které se již podruhé konalo v Lauchringenu, namísto Germersheimu u Karlsruhe.

Výborná akce, o které si můžete udělat lepší představu díky videu, které jsme pro vás natočili:

Veletrh speciálních kol SPEZI 2024 v Německu - YouTube
Veletrh speciálních kol SPEZI 2024 v Německu - YouTube

Jednalo se již o 26. ročník veletrhu speciálních kol, který nemá nikde ve světě obdoby, a troufám si říci, že každý z šesti tisíc návštěvníků, kteří se letos na konci dubna rozhodli SPEZI navštívit, si ho užil. Konal se opět v opuštěné textilní továrně v malém městečku na jihu Německa nedaleko švýcarských hranic. Jedinečnost celé této akce byla, stejně jako vloni, postavena na třech základních pilířích.

Zaprvé je to jedna velká hala o rozloze 5 500 metrů čtverečních, v níž má svůj stánek většina vystavovatelů.

Za druhé jsou to dva testovací okruhy, z nichž jeden měří 800 metrů, projíždí samotnou vystavovatelskou halou a kola si tak půjčujete přímo na stánku vystavovatele. Zároveň ale pokračuje ven a klikatí se mezi dalšími halami, což samo o sobě vytváří skvělou atmosféru. Druhý testovací okruh pak dokonce vede mimo areál “výstaviště”, stoupá na nedaleký horský hřebínek a sjíždí zpět. Člověk si tak snadno vyzkouší, jak se na daném kole jede do kopce a jak se řídí ve větších rychlostech po cestě dolů. 

A třetím pilířem celého veletrhu je atmosféra. Technická atmosféra daná samotným výstavním areálem v opuštěné továrně a doplněná mnoha neobvyklými koly, která nejsou ve své konstrukci svázána pravidly Mezinárodní cyklistické federace ani jinými složitými předpisy.

K vidění tak bylo opravdu mnoho zajímavých staveb. Od jednostopých lehokol, přes tadpole tříkolky se dvěma koly vpředu nebo tříkolky typu delta s jedním kolem vpředu. Také velomobily buď tříkolové, nebo čtyřkolové, s řízenými předními koly, nebo dokonce s řízeným zadním kolem. Kromě toho existovaly různé čtyřkolky, ať už terénní, nebo městské. Zkrátka vše, co si lze ve světě lehokol představit. Nemluvě o mnoha nákladních kolech, skládačkách, tandemech a spoustě doplňků.

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Skládací kola


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator