Kolo pro dopravu třetího tisícíletí


Text a foto
Test kompaktního elektrokola Tern HSD S+ s řemenem a automatickou převodovkou se objevil na portálu cykl.cz

Kluci z časopisu Cykloservis otestovali novinku letošního roku v podobě modelu kompaktního elektrokola Tern HSD. Pod rukama se jim objevila hned ta nejlepší verze s motorem Bosch Performance Line, řemenem a automatickou bezestupňovou převodovkou Enviolo. Dva jejich závěry nás více než zaujaly a potvrdily naše nadšení z tohoto kola.

Tohle je řešení transportu pro třetí tisíciletí, kdy se člověk nechce mačkat v autě v zácpě, ale chce jet komfortně po cyklostezce, navíc s nákladem, jenž by na běžném kole neměl kam dát. Vše ulehčuje výše zmíněná pozice těžiště, která je díky dvacítkovým kolům typicky skládačkovská, ovšem se středovým motorem je jízda pocitově ještě stabilnější. Když jsme nastavili posed na 188 cm vysokého jezdce, dozadu sklopená sedlová trubka a vyšší pozice řídítek překvapily šlapáním výrazně před sebe. Tohle není o sportovní pozici nohy na pedálu jako u espédéček, má to trochu blíž k pohodlnému šlapání na plážovém cruiseru, což díky širokým pedálům se smirkovým povrchem a spolu se vzpřímeným posedem jen nahrává celkovému komfortu. Dozadu zahnutá řídítka s ergonomickými gripy poskytují maximum pohodlí, stejně jako širší sedlo a odpružená sedlovka. 

Pohonu v podstatě není co vytknout, je to velice příjemná alternativa pro ty, kdo nechtějí nic řešit a hodlají si jen užívat jízdu. Se vztyčenou hlavou, pohodlným šlapáním bez velké námahy a hlavně s maximálně jistým ovládáním kola. Díky nízkému těžišti jsme měli pocit, že sedíme někde nahoře a celá váha je hluboko dole pod námi, bezpečně nás držíc v rovnováze. Náklon do zatáčky, manévrování, vyšší rychlost, tady všude je „háesdéčko“ naprosto spolehlivým průvodcem, jenž jako by podvozek kola doslova přikoval k vozovce v tom nejlepším smyslu slova.

Celý test si můžete přečíst na portálu Cykl.cz.

Test kompaktního elektrokola Tern HSD S+ s automatickou převodovkou a řemenem
Test kompaktního elektrokola Tern HSD S+

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Skládací kola


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator