Příběh nákladního kola Tern #2


Text a foto
Druhý díl příběhu společnosti TERN, která oslavila letos 10 let své existence. Příval energie v podobě elektromotoru, komunita uživatelů a zrození nákladního elektrokola.

Dokončeme příběh o 10 letech Ternu. V první polovině příběhu jsme se dostali k propracovaným skládačkám. Pomocníkům, na kterých může každý snadno zvýšit svoji mobilitu. Pojďme se nyní podívat na to, co se zrodilo v hlavách konstruktérů Ternu za posledních pět let.

Šestý rok příběhu

Týká se roku 2016-2017, v historii společnosti skutečně klíčového. V tomto roce Tern zakusil příliv energie, a to přesně 396 watthodin. Tolik měla totiž baterie první generace Tern Vektron. Vektron bylo první skládací elektrokolo s 20” koly a motorem Bosch. Přednostmi 20” kol jsou rychlejší akcelerace, výborná ovladatelnost a nízké těžiště.

Když se podíváte na aktuální nabídku elektrokol Tern, tak zjistíte, že myšlenka „malé je silné“ se opravdu ujala. V následujících letech Vektron ještě dále vylepšili a postavili několik dalších elektromodelů s malými koly.

Sedmý rok příběhu

V roce 2017-2018 si v Ternu uvědomili, že jejich dobře nastartovaná společnost se začíná prudce rozjíždět. A nebylo to způsobeno ničím v jejich kancelářích nebo továrnách – spád tomu dali všichni majitelé jejich skládaček.

Skvělé kolo má totiž mnohem větší hodnotu než je součet jeho částí a totéž platí pro fanoušky a majitele kol Tern. Díky jejich podpoře, jak online tak osobní, se zrodila laskavá a silná globální komunita. Již několik let jsou jejich skupiny na Facebooku a další online prostory zaplaveny upřímnou podporou a užitečnými radami od jezdců z celého světa.

Osmý rok příběhu

Přivádí nás do roku 2018-2019, kdy cesta do školy začala pro mnoho rodin vypadat úplně jinak. V tomto roce se na internetu začaly objevovat fotografie a popisy neobvykle vypadajících nákladních elektrokol, většinou plně naložených dětmi, batohy, sportovním vybavením a všelijakými dalšími věcmi. Na scéně se objevil model GSD.

Mohli jste najít ohromené příspěvky na fórech: „Už jste někdo narazil na toto vozítko?!“, nadšené recenze a množství fotek s GSD, naaranžovanými před barevnými zdmi, jako by samo kolo bylo uměleckým dílem.

Nejoblíbenější snímky prvních GSD byly ty, které na internet dávali sami majitelé, když byli potěšeni, že na cestách potkali jiného nadšence. V ten moment totiž věděli, že existuje někdo další, kdo ví to stejné – že rodinné kolo nad minivanem naprosto vyhrává.

Vytvořením modelů GSD a HSD v Ternu doufali, že napomohou také vytvoření společných zážitků pocitu svobody, propojení a poznávání nového. Spolupráce s EFBE při testování umožnila provést vše co nejbezpečněji a zároveň stanovit standard pro přísné testování bezpečnosti pro tuto kategorii.

Devátý rok příběhu

V roce 2019-2020 si pořádně užili jedné z jejich nejoblíbenějších činností: posílat dál. Oplácet jiným bylo součástí vize zakladatelů od úplného začátku. Ve společnosti Tern považují za svou povinnost i čest se o plody svého úspěchu podělit, a proto každoročně věnují alespoň 1 % čistého zisku na prospěšné účely.

V devátém roce své činnosti mohli darovat několik plně vybavených GSD modelů skupinám, které nějakým způsobem pomáhají ve své komunitě. Vidět, jak se GSD využívají např. k převážení zdravotnického vybavení či dovážce obědů pro seniory bylo skvělou přípravou na velkolepou desítku.

Desátý rok příběhu

Píše se desátý rok příběhu společnosti Tern. Čas snad ubíhá ještě rychleji než krajina na našich každodenních cestách do práce! A i když si člověk rád zavzpomíná, vždy jej nejvíce zajímá pohled dopředu. V prvním roce našeho příběhu jsme vám představili rybáka dlouhoocasého, ptáka s úžasným orientačním smyslem. Doufáme, že vnitřní kompas v následujících letech dovede Tern stejně daleko a udrží si vysokou kvalitu.

V Ternu se cítí být na tu cestu skvěle vybaveni. Podařilo se jim vytvořit různorodý a nadšený tým lidí z 12 zemí světa (45 % žen!). Nejdůležitější ale je, že mají tu nejlepší partu cyklistů, jakou si jen lze představit. Sdílejte své příběhy a fotografie, šiřte poznatky dál, organizujte setkání a skupinové jízdy, buďte ve škole známí jako „cyklorodiče“.......

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY S nákladem


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator