Tern uvádí: Quick Haul


Text a foto
Odborník na městskou mobilitu, firma Tern, uvedla na trh nové elektrokolo Quick Haul. S tímto novým kompaktním kolem bude život ve městě o něco jednodušší, pohodlnější a také mnohem zábavnější.

Nové kompaktní elektrokolo pro opravdu univerzální využití

TERN Quick Haul D8

Odborník na městskou mobilitu, firma Tern, uvedla na trh nové elektrokolo Quick Haul. S tímto novým kompaktním kolem bude život ve městě o něco jednodušší, pohodlnější a také mnohem zábavnější.

„Quick Haul je příkladem toho, jak by elektrokolo pro využití ve městě mělo vypadat,“ říká Josh Hon, kapitán týmu společnosti Tern. "Takové kolo by mělo mít snížený nástup pro snadnější nasedání a sesedání; mělo by nabízet dostatek prostoru pro přepravu různých věcí či dokonce pro dalšího pasažéra; a mělo by být robustní a odolné, aby spolehlivě sloužilo řadu let. Krom toho by také mělo být kompaktní. Díky tomu lze kolo snadno nosit po schodech, brát s sebou do výtahu či parkovat i na přeplněném parkovišti. Bez problémů s ním budete brázdit rušné ulice.“

 

Quick Haul místo auta

Quick Haul je kompaktní elektrokolo, se kterým bez potíží zvládnete většinu denních vyjížděk po městě. Nejvyšší povolená hmotnost je už pořádných 150 kg, k dostání je také ucelená řada modulárního příslušenství, takže si jej můžete přizpůsobit podle svého. Různá nastavení umožňují přepravu nákladu nebo dokonce dalšího pasažéra, ať už to bude menší dospělák, dítě či čtyřnohý kamarád.

Příslušenství pro převoz psů do 13,5 kg - TERN Doghouse Mini

Quick Haul využije celá rodina. Sedlovka a představec jsou teleskopické, lze je tak během pár sekund (a bez nářadí) upravit pro jezdce výšky 150–195 cm.

 

Kompaktní komfort

Přestože má Quick Haul delší rozvor a nabízí spoustu prostoru pro náklad, je kratší než běžné jízdní kolo. Usnadňuje tak manévrování v rušných městských ulicích i ve větších dopravních uzlech, např. na autobusovém či vlakovém nádraží a na trajektových terminálech. Navíc je Quick Haul vybaven ternovským vertikálním parkováním, lze jej tedy převézt v malém výtahu a zaparkovat v bytě, kde nebude vůbec překážet.

 

Bezpečnost – u přepravy dětí naprostá nutnost

„Naše kola prochází těmi nejpřísnějšími zkouškami v cykloprůmyslu. Pokud také nabydeme dojmu, že stávající standardy nejsou dostatečné, často provádíme své vlastní (ještě přísnější) zkoušky,“ pokračuje Hon. Nejvyšší povolená hmotnost vozidla (MGVW) dosahuje u kola Quick Haul 150 kg, což je doloženo testováním třetí stranou EFBE Prüftechnik GmbH, jednou z předních evropských zkušeben jízdních kol.

Příslušenství pro převoz dětí - TERN Clubhouse Fort Mini

Zásadní je také bezpečnost baterie. Firma Tern tedy pro motor a pohon volí to nejlepší z oboru: Bosch – německá průmyslová velmoc s více než stoletou tradicí kvality a dokonalosti. Systém firmy Bosch určený pro elektrokola je jedním z mála, který vyhovuje velmi přísné bezpečnostní normě UL (Underwriters Laboratories) pro elektrokola.

 

Těžký náklad & komerční flotily s iniciativou Tern Business

Jakožto kompaktní elektrokolo s dlouhou životností je Quick Haul nejen skvělý pro spotřebitele, kteří by rádi místo auta více používali kolo, ale je také výbornou volbou pro komerční využití. Robustní konstrukce, velká nosnost a modulární řešení z něj dělají spolehlivého pracanta pro všechny typy podnikání.

Když se k němu připojí některý z bytelných vozíků, např. vozík CARLA Cargo, uveze až o 150 kg více nákladu. Tern pro zadní nosič kola Quick Haul navrhl k vozíku Carla Cargo speciální spojku, která garantuje stabilní jízdu i při velkém zatížení.

Nákladní řešení pro Quick Haul

Firmy si tak mohou kolo Quick Haul sestavit dle svých potřeb a vybavit jej brašnami, košíky, bednami, přepravními taškami apod. Společnosti, které hledají řešení pro vozové parky, najdou také více možností úprav v rámci iniciativy Tern Business. Jedná se o aktivitu pod záštitou firmy Tern, která pomáhá organizacím získat konkurenční výhodu začleněním jízdních kol do své podnikatelské činnosti.

 

První kolo firmy Tern vyráběné lokálně v Evropě

Krom výrobních základen v Asii se Tern chystá spojit síly se svým distribučním partnerem v Německu, společností Hermann Hartje , která bude kola Quick Haul montovat ve své továrně ve městě Hoya v Německu. Firma Tern tak nyní bude blíže jednomu ze svých klíčových trhů. Znamená to velký krok vpřed z hlediska udržitelnosti, což bude ku prospěchu jak spotřebitelům, tak prodejcům.

Meet the Quick Haul: Our most affordable e-cargo bike for everyday life - YouTube
Meet the Quick Haul: Our most affordable e-cargo bike for everyday life - YouTube

 

Cena a dostupnost

Nová řada elektrokol Quick Haul zatím nabízí dva modely – D8 a P9. Ceny začínají na 74.990 Kč. Třetí model, P5i, bude nejprve uveden na evropský trh, další trhy budou následovat později.

  • Quick Haul D8: Bosch Active Line Plus, 1 x 8 řazení
  • Quick Haul P9: Bosch Performance Line nebo Performance Line Sport (Class 3), 1 x 9 řazení
  • Quick Haul P5i: Bosch Performance Line, zadní náboj Shimano Nexus 5, řetězový pohon nebo řemenový pohon Gates

 

Sdílet:

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Ve městě


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator