Posaďte se, udržitelná cyklistika začíná


Text a foto
Sto let výroby kožených sedel, která opravdu vydrží, ukázalo, jak důležité je myslet dopředu. Nejnovější kaučukové sedlo BROOKS Cambium se zaměřuje na budoucnost. A to nejen svou trvalou pohodlností, ale také tím, že při výrobě mysleli na dobro naší planety. Myslete na něj taky s novým sedlem C17 Special Recycled Nylon.

Udržitelná cyklistika začíná tím, že se posadíte

V souladu s ekologickým přístupem ke konstrukci sedla C17 Special Recycled Nylon jsou v celém modelu použity materiály šetrné k životnímu prostředí. Počínaje horní částí jsou recyklovaná vlákna, která by obvykle skončila jako odpad, znovu použita do odolné tkané textilie. Tato tkanina je následně vulkanizována na přírodní kaučuk, aby byla pružná a odolná vůči povětrnostním vlivům.

Přírodní kaučuk Recyklovaná nylonová tkanina

Detail přírodního kaučuku a nylonové tkaniny

Tento kombinovaný materiál se zavěsí mezi přední a zadní nosníky sedla, které jsou vyrobeny z tzv. tekutého dřeva (Liquid Wood), 100% biologicky odbouratelného materiálu z vedlejších produktů průmyslové výroby papíru. Vše drží pohromadě ocelové ližiny a hliníkové nýty zajišťující odolnost a dlouhou životnost.

Přesto, že je Brooks známý především díky svým koženým sedlům, v posledních letech se snaží své produkty stále vylepšovat a přinášet do světa sedel další a další inovace. Hlavním cílem veškerých vylepšení je nabídnout moderní produkt vyrobený z velké části z přírodních a ekologických materiálů. Proto Brooks několik let pracoval na vývoji nového materiálu, který vzniká právě z tekutého dřeva. Jde vlastně o přírodní plast, který dosahuje stejných vlastností jako běžné plasty ovšem je plně biodegradabilní a tedy naprosto ekologický. Prostřednictvím sedel Cambium Recycled Nylon se vám tak na kole objeví kousek přírody.

Sedlo C17 Special Recycled Nylon představuje ekologický přístup k dlouhotrvajícímu pohodlí a kombinuje recyklované, udržitelné a biologicky odbouratelné materiály s klasickým designem značky Brooks. Vyrábí se v černé nebo bílé přírodní barvě.

Nosník z tekutého dřeva

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Stylovky


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator