Ozvěny Eurobike 2021


Text a foto
Koronavirus neskutečně zatočil v posledních dvou letech s velkými veletrhy. Začátkem září se po dlouhé době konal EUROBIKE v německém Friedrichshafenu. Podívejte se na pár zajímavých novinek, které na něm byly představeny.

Největší světový cyklistický veletrh se letos nakonec opravdu uskutečnil. Na začátku září. A bylo to naposledy, co se konal v překrásných prostorech friedrichshafenského výstaviště na pobřeží Bodamského jezera. Od příštího roku budeme na Eurobike jezdit už do Frankfurtu (13. - 17. 7. 2022).

Smutná návštěva to tak byla nejen z pohledu opuštění krásných hal s dřevěnými stropy, ale i z pohledu malého počtu vystavovatelů a návštěvníků. Podívejte se s námi na několik málo věcí, které nás zaujaly, a které se týkají našich oblíbených značek či našich oblíbených odvětví.

Pusto prázdno… neuvěřitelné po předchozích letech…
Víte, co vznikne, když se spáří sněžný skůtr a elektrokolo? Arosno. Podle výrobců z Francouzských Alp jde o nejlepší kolo určené pro jízdu na sněhu. Motor má klasických 250W a pozice sezení známe z lehokol.
Bezpečnost je samozřejmě na prvním místě, takže zadní strana Fortu je vyvedena ve svítivé zeleno-žluté barvě a doplněná o reflexní proužky.
Na stánku německého dovozce značky Tern byly k vidění nové doplňky pro transport pasažérů na kompaktních elektrokolech, kterými je třeba Tern HSD. Zásadní novinkou je menší verze ohrádky pro děti Clubhouse Mini a zmenšenina přístřešku Fort.
Americká značka dětských a nákladních vozíků Burley byla jedna z mála "našich" značek, které se na veletrhu vyskytovaly.
Bark Ranger je luxusním psím vozíkem s plnou výbavou v podobě kočárkového setu a madla a také parkovací brzdy. Dá se skládat tak, aby výsledný balík byl plochý a snadno se nakládal do auta. Kola jsou nově 20" což je největší rozdíl oproti modelu Burley Tail Wagon. Maximální nosnost vozíku bude 45 Kg.
Kromě dětských a nákladních vozíků, které pro příští rok nedoznají žádných změn, představila i větší vozík pro psy Bark Ranger, který bude dostupný ve dvou velikostech.
Nákladní kola jsou dnes nejrychleji se rozvíjejícím odvětvím cyklistiky, a protože nejsou nijak svázána pravidly Mezinárodní cyklistické federace, fantazii se meze nekladou a každá speciální potřeba zákazníka může mít i své specifické řešení. Je-libo karbonová nákladní čtyřkolka? Navíc celoodpružená? Není problém!
Tento cargo quad je nejen celoodpružený, ale má také náhon na přední kola, což zjednodušuje konstrukci zadní části. Ta je zaměnitelná a nákladní prostor tak může mít několik délek, případně může být vybavena hliníkovým boxem.
Nejrůznějších nákladních kol bylo na Eurobiku vidět i přes nedostatek vystavovatelů mraky. Tento Urban Arrow s přední částí, která jakoby pocházela z auta, byl už opravdu monstrózním kouskem.
Urban Arrow však vyrábí i "menší" verze.


Kompaktní elektrokola najdete nejen u Ternu, ale i u dalších výrobců. Je to kategorie kol, která dává, zvláště v městském prostředí, opravdu smysl.
Krásné skládací pedály Z.1 vypadaly nejen robustně, ale také ploše po složení, což by mnohý uživatel skládacíh kol jistě ocenil.
Na veletrhu jdou každý rok vidět i cyklocestovatelé se svými naloženými koly a v tomto případě i se psím miláčkem. Celkově je vždy atmosféra této akce až dokonale "bike friendly" a také velmi návštěvnicky orientovaná. Doufejme, že tento stav přetrvá i ve Frankfurtu.

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Stylovky


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator