8 tipů pro jízdu s dětským cyklovozíkem


Text a foto

Server eHow.com připravil pro své čtenáře osm tipů pro jízdu s dítětem v cyklovozíku. Přinášíme vám je v plném znění.

1. S jízdou počkejte, dokud vaše dítě nemá dostatečně vyvinuté krční svaly. Většina výrobců doporučuje pro použití cyklovozíku minimální věk 12 měsíců. V případě jakýchkoliv dotazů se však neváhejte zeptat svého pediatra.

2. Zkontrolujte cyklovozík před každou jízdou. Pneumatiky by měly být dostatečně nahuštěné (obvykle okolo 20 psi, ale raději zkontrolujte boční stranu pneumatiky pro doporučený tlak). Ozkoušejte upínací systém, rychlo-upínací západky a bezpečnostní popruh.

3. Nasaďte svému dítěti helmu – upřednostněte tu, která je navržená speciálně pro děti. Helma by měla sedět přímo na hlavě a zakrývat čelo. U spousty malých dětí je nakonec mnohem těžší je donutit vzít si helmu než je dostat do vozíku. Jděte dobrým příkladem. Buďte opatrní na skřípnutí nebo přiškrcení dítěte.

4. Připoutejte dítě podle instrukcí výrobce. Pokud např. máte dvousedadlový vozík, ale jenom jedno dítě, je obvykle nejlepší usadit dítě doprostřed. Používejte všechny pásy doporučené výrobcem.

5. Dejte dítěti do vozíku oblíbenou hračku, pití a svačinu (ale jen tu, se kterou si poradí samo).

6. Jestliže má váš vozík síťku, použijte ji k jeho zastínění. Síťka zároveň ochrání vaše dítě před odletujícím štěrkem. Většina vozíků disponuje plastovým obalem, který se skvěle hodí do mírného deště nebo chladného počasí.

7. První společné cesty by měly být krátké a zábavné, zamiřte např. do parku nebo do cukrárny. Hlavním cílem je aby se dítě cítilo pohodlně a těšilo se na další cesty.

8. Jestliže má vaše dítě rádo pohádky, předstírejte, že je vozík vaším kočárem a ono králem nebo královnou :) Zdroj: www.ehow.com


Do vozíku dejte dítěti oblíbenou hračku

Sdílet:

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY S dětmi


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator