Na kole v sukni?


Text a foto

Máte pocit, že na kole lze jezdit jedině v elasťácích a teniskách? Není tomu tak. Podíváte-li se na snímky z Paříže, Amsterodamu nebo Kodaně, vidíte upravené dámy v šatech a botách na podpatku, které se lehce projíždějí ulicemi na stylovém městském kole. Bicykl je pohodlný, levný, ekologický a příjemný způsob městské dopravy. Proč to tedy také nevyzkoušet? Oblečte svou oblíbenou sukni, obujte lodičky a vyměňte zácpu ve městě nebo upocený autobus za svěží vítr ve vlasech. Nemusíte se ničeho bát. Je totiž opravdu snadné, jezdit na kole a přitom se nevzdat svého oblíbeného ženského oblečení. Díky několika malým trikům udržíte kalhotky v pod sukní a chodidla na pedálech. Čtěte, jak na to.


Mekka cyklistů Amsterodam: na kole kdekoli, kdykoli a v čemkoli

Sukně Když jsem poprvé jela do práce na kole v sukni, stala se mi celkem trapná příhoda. Bylo horké léto, a zrovna jsem míjela skupinku hasičů myjících stříkačku. Tehdy jsem objevila jedno z úskalí žen cyklistek. Zvednul se vítr, sukně nekontrolovatelně vyletěla vzhůru a požárníci se nemohli vynadívat na mé jasně rudé krajkové kalhotky. Očividně jsem jim udělala radost, avšak pro příště jsem se rozhodla zařídit, abych barvu svého prádla znala jen já a můj přítel. Řešení je jednoduché. Najděte si elastický pásek, který přesně obejme vaše stehno. Já používám gumovou čelenku, avšak chcete li se cítit ještě více žensky, můžete použít i podvazek. Poté na něj připevněte zavírací špendlík a opasek posuňte k místu, kde se nachází lem vaší sukně. Jakmile usednete na kolo, připoutejte látku k pásku. Ať fouká jakýkoli vítr, sukně zůstane tam, kde má. Jste li hodně stydlivá, můžete použít po jednom pásku na obě stehna, ale i s jedním trik funguje spolehlivě.    Další problém může nastat v mlhavém počasí nebo za chladného letního rána. V sukni totiž velmi snadno prochladnete. Samozřejmě nejjednodušším řešením jsou punčocháče, ale pokud neladí k vašemu outfitu nebo jedete v páskových botách, vyzkoušejte praktické zahřívače nohou. Já si je jednoduše vyrobila z rukávů o pár čísel větší tenké pružné mikiny. Díky lemům na rukávech je totiž snadno uchytíte tam, kde sukně končí. Můžete také vyzkoušet legíny nebo kupované zahřívací návleky na stehna či celé nohy. Ty seženete v obchodech s tanečními doplňky.      A nakonec: nízký rám kola je samozřejmě pro nositelky sukní pohodlnější k nasedání. Pokud máte rám klasický vodorovný, vybírejte si pro jízdu jen volné nebo elastické sukně.


Stačí malý trik a sukně zůstane tam, kde má

Podpatky Osobně se domnívám, že ženy s vysokými podpatky mají obecně na kole ve městě velkou výhodu.  Díky bicyklu totiž nemusíte klopýtat v závratně vysokých lamačích kotníků dále, než několik metrů na autobusovou zastávku nebo ke dveřím svého zaměstnání. Avšak po desítkách ujetých kilometrů s podpatky zjistíte, že s některými druhy to jde na pedálech lépe, než s jinými. Pokud obujete platformy, musíte si většinou zvýšit sedátko. Jehly se snadno zaseknou ve šlapátku a vyžadují vyšší opatrnost. Nejméně starostí vám nadělají asi klasické klínové podpatky. Ať už však vyjedete v čemkoli, ujistěte se, že udržíte špičku nohy na pedále a paty poté ponechte volně plout vzduchem. Pokud nosíte k podpatkům kalhoty, použijte speciální pásku nebo stuhu k tomu, abyste ukotvila nohavici u lýtka a nezamotala se vám do řetězu. A když to s podpatky opravdu nejde, není nic snazšího, než ukázat své překrásné lodičky v košíku před vámi, ujet pár kilometrů v plochých balerínách a poté se na místě přezout.


S trochou cviku zvládnete jízdu i v lodičkách

 

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Trochu jinak


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator