Zimou cyklistická sezona nekončí: už jste se seznámili s kolem na sníh?


Text a foto

Příchod zimy ještě neznamená, že je nutné uklidit kolo do sklepa. Pokud napadne sníh, určitě je skvělé vyměnit jej za běžky nebo za sjezdové lyže. Jestliže jsou mezi vámi tací, kteří nedopřejí sobě ani svému kolu zimní odpočinek, zkuste si je upravit na zimu. Že jste o tom ještě nikdy neslyšeli? Čtěte dále.

Největším rozdílem mezi klasickým a zimním kolem je obutí, tedy pneumatiky. Pneumatika u standardního horského kola má šířku obvykle 2-2,5 palců, zatímco šířka zimních pneumatik se pohybuje od 4,5 palců dále. Extra široké pneumatiky a nízký tlak umožňují zimním bicyklům dobře přilnout k povrchu ať už šlapete do kopce, nebo si užíváte jízdu mimo upravené trasy.

Takže co tedy potřebujete, abyste mohli jezdit ve sněhu?
Vždy se před jízdou ujistěte, že vaše kolo je kompletně celé suché. Pokud se týče oblečení, není důvod to jakkoli přehánět. Nejhorší je propotit všechno oblečení a pak zchladnout. Na nohy si obujte svoji standardní zimní sportovní obuv. Ušetříte a navíc jsou tyto boty teplejší než jakékoli speciální cyklistické boty. V zimní počasí určitě oceníte lyžařské brýle, ačkoli si v nich můžete připadat velmi vtipně.

Na portálu RideFatBikes naleznete k tomuto tématu řadu cenných příspěvků včetně bohaté galerie.

Sdílet:

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Trochu jinak


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator