Pozvánka na Bike školu č. 4 - Opravy pohonného systému 


Text a foto
Zveme vás na další pokračování workshopů v rámci Bike školy, která je pořádána Alpským klubem Brno. Bike školu tvoří celoroční seriál přednášek, workshopů a vyjížděk, jehož cílem je dát účastníkům příležitost si zdokonalit své praktické jízdní dovednosti a současně proniknout do problematiky servisu horského kola. Velmi užitečné jsou z tohoto pohledu především postupy nouzových oprav přímo v terénu. Pokud pochybujete o tom, že je možné přetrhnout na horském kole řetěz, věřte, že to možné je.  Dokonce se jedná o poměrně častý defekt, což může potvrdit nejeden závodník. Snýtovat či opravit poškozený řetěz není obvykle nijak složité, ale jako u mnoha jiných zdánlivě prostých věcí, i zde je potřeba znát několik fíglů.
  • Začneme tedy správnou péčí o řetěz kola, díky které výrazně prodloužíme životnost nejen řetězu, ale i dalších součástek.
  • Ukážeme si, jak řetěz roznýtovat a jak jej zase spojit dohromady. Účastníci si tyto úkony důkladně vyzkouší. Hodit se bude i komentář k různým druhům nýtovačů.
  • Nemusíme za každou cenu nýtovat, když existují rychlospojky řetězu. Probereme možné zádrhele spojené s jejich používáním.
  • Vysvětlíme, jak si poradit v případě zkroucení anebo ohnutí řetězu, stejně jak rozhýbat tzv. zamrzlý článek.
  • Ohnout či dokonce ulomit přehazovačku není v terénu nijak složité. Ukážeme si možnosti oprav a také jak vyrobit singlespeed v situaci, kdy nadále přehazovačka použitelná není.
  • Jediná součást kola určená k destrukci je výměnná patka rámu. Jak ji vyměnit, případně srovnat bude posledním oficiálním bodem workshopu.
Program je  opět nabitý a také tentokrát veskrze praktický. Účastníci si všechna nastavení a úkony pod dohledem instruktorů vyzkouší na vlastním kole. Termín: 29.3.2012 Místo konání: ISŠA, Křižíkova 15, Brno. Začátek v 18:00 hod. Přednáší: Jakub Kmínek, školitel kurzu průvodců – část mechanika Rezervace vstupenek a další informace: www.bikeskola.cz

DISKUZE - ZANECHTE NÁM VZKAZ!

Přidejte nám komentář. Budeme za něj rádi.
Váš komentář
Jméno
Jméno
Zrušit odpověď

NEJNOVĚJŠÍ Z RUBRIKY Trochu jinak


INSPIRACE OD ZNAČEK


Tern Ortlieb Brooks Burley Tubus Racktime Son Minoura Biologic Trailgator